Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 października 2018
Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
Drukuj

Aktualności

. " Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy"- XXII Powiatowe Prezentacje Sienkiewiczowskie

06-12-2017, Powiatowe Centrum Kultury

5 grudnia w Centrum Kultury w Wielkich Oczach uczniowie ze szkół z całego powiatu opowiadali o Henryku Sienkiewiczu i jego dziełach, podczas XXII Powiatowych Prezentacji Sienkiewiczowskich. Prezentacje przebiegały pod hasłem " Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy- zasłuchani w Sienkiewiczu". Zorganizowała je Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wielkich Oczach, tamtejsze Centrum Kultury oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

 

Prezentacje Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach przygotowuje od ponad 20 lat. Ich głównym celem jest uczczenie pamięci patrona placówki– Henryka Sienkiewicza, który na kartach  "Potopu" kilkakrotnie wspomniał o Wiekich Oczach, jako miejscu przemarszu wojsk polskich i szwedzkich.

 

W tym roku organizatorzy zmienili formułę prezentacji. Po kilkunastu latach przerwy, prezentacje znów odbyły się jako konkurs. Wprowadzono także niespotykane we wcześniejszych edycjach kategorie- słuchowisko, piosenkę i reklamę. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Rudy Różanieckiej, SP 1 w Lubaczowie, Publicznej SP w Łukawcu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach, Zespołu Placówek w Lubaczowie oraz ze szkoły w Wielkich Oczach.  Oceniało je jury pod przewodnictwem Andrzeja Kindrata, dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, muzyka i nauczyciela.

 

W kategorii piosenka piewsze miejsce zajęli uczniowie ze SP nr 1 w Lubaczowie.  W kategorii słuchowisko zwyciężyli reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Wielkich Oczach, podobnie jak w kat. reklama.

 

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Lubaczowski, Wójt Gminy  Wielkie Oczy oraz Rada Rodziców SP w Wielkich Oczach.

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna