Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 października 2018
Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
Drukuj

Aktualności

. Aniela Mrówka – mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych "Pogranicza Nadsańskiego"

20-11-2017, Powiatowe Centrum Kultury

   Centrum Kulturalne w Przemyślu przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie zapraszają na koncert podsumowujący projekt pt. Aniela Mrówka – mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych "Pogranicza Nadsańskiego". Odbędzie się on 26 listopada o godzinie 13:00 w świetlicy wiejskiej w Cewkowie.

 

 

Projekt jest realizowany w ramach programu Kultura ludowa i tradycyjna – zadanie „Mistrz Tradycji”, na który Centrum Kulturalne w Przemyślu otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie miało na celu bezpośredni przekaz międzypokoleniowy wiedzy na temat kultury ludowej wsi Cewków i jej okolic grupie młodzieży. Jest to bardzo ważny element na drodze kultywowania i ochrony dziedzictwa niematerialnego "Pogranicza Nadsańskiego" charakteryzującego się odrębną gwarą, melodią, strojem, które są tam jeszcze obecne.

 

Mistrzem, który prowadziła warsztaty jest pani Aniela Mrówka urodzona w Cewkowie, gdzie mieszka do dziś. Od przeszło 30 lat działa społecznie popularyzując kulturę ludową powiatu lubaczowskiego.

 

Efektem przekazu jest nagranie materiału filmowego z wybranymi pieśniami oraz lokalnym obrzędem, a także koncerty w Cewkowie i Przemyślu.

 

 

Źródło: Centrum Kulturalne w Przemyślu

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna