Dzisiaj jest: poniedziałek, 15 października 2018
Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
Drukuj

Aktualności

. Szpital w Lubaczowie dostanie ponad 2 mln zł na doposażenie

26-10-2017, Powiatowe Centrum Kultury

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie otrzymał ponad 2 miliony zł  dofinansowania na projekt "Modernizacja wyposażenia medycznegoSzpitala Powiatowego w Lubaczowie" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-202. Umowę w tej sprawie w środę 25. października w murach lecznicy podpisał członek zarządu województwa Lucjan Kuźniar oraz  dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie, Stanisław Bury.

 

Dzięki wsparciu z RPO w nowoczesną aparaturę i sprzęt medyczny zostanie doposażony blok operacyjny, oddział chirurgii ogólnej, oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddział ginekologiczno -położniczy, pracownia endoskopowa, pracownia rentgenodiagnostyki oraz pracownia USG.  Koszt zadania to 2,5 mln zł. Kwota otrzymanego dofinansowania na poziomie 85%  to 2,12 mln zł. Resztę w budżecie musi zabezpieczyć powiat lubaczowski.

 

- Dla nas to ważny dzień, a przede wszystkim ważny tydzień, ponieważ Samorząd Województwa Podkarpackiego postanowił osobiście wręczyć umowy na dofinansowanie praktycznie wszystkich szpitali powiatowych w województwie podkarpackim. Z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczyliśmy na ten cel  prawie 0,5 miliarda złotych ( na szpitale powiatowe- przyp. red). Jest to znaczące wsparcie dla szpitali szczególnie teraz, kiedy potrzebują pomocy. Chodzi o dosprzętowienie istniejących już oddziałow , co na pewno przyczyni się do poprawy jakości świadczonych usług mówił Lucjan Kuźniar.  Zaznaczył też, że szpitale powiatowe nie mogłyby funkcjonować bez wsparcia samorządów powiatów.

 

W spotkaniu, w trakcie którego uroczyscie podpisano umowę, uczestniczył także m.in. Józef Michalik- starosta lubaczowski, Andrzej Nepelski- radny wojewódzki, Henryk Goraj- radny powiatowy oraz Andrzej Homa, reprezentujący senatora Mieczysława Golbę.

 

Starosta lubaczowski przypomniał, że szpital był wyposażany w nowy sprzęt na etapie rozbudowy placówki (lata 1994-1996 ), stąd konieczność jego wymiany.  Podziękował także przedstawicielowi zarządu województwa L. Kuźniarowi za osobiste wręczenie i podpisanie umowy w Lubaczowie. Wskazał też na najbliższe wyzwania, związane z funkcjonowaniem lubaczowskiej lecznicy, jak  modernizacja przyszpitalnej kotłowi czy remont sieci ciepłej wody.

 

Dyrektor szpitala poinformował z kolei, że w przyszłym tygodniu powinno zostać oficjalnie oddane do użytku lądowisko dla helikopterów, które powstało przy szpitalu w ramach realizaji projektu „Zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego w Powiecie Lubaczowskim poprzez zakup sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i budowę lądowiska dla helikopterów w Lubaczowie”. Inwestycja kosztowała ponad 1,8 mln zł, z czego ponad 1,6 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Iwona Buczko

 

 

 

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna