Dzisiaj jest: niedziela, 20 maja 2018
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Drukuj

Aktualności

. Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze w Lubaczowie

16-08-2017, Powiatowe Centrum Kultury

22 drużyny OSP z terenu powiatu lubaczowskiego rywalizowały  w niedzielę 13 sierpnia na stadionie w Lubaczowie w Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych. Do rywalizacji stanęły drużyny najlepsze w swoich gminach, w tym 6 drużyn kobiecych i 8 młodzieżowych.

 

Zawody, będące dla strażaków-ochotników formą sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim sprawdzianem ich wyszkolenia bojowego, rozegrano w 2 konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7 x 50m dla grup "A" (męskiej)  i "C" (kobiecej)  oraz 400 m dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także ćwiczeniu bojowym dla wszystkich grup.

 

W grupie "A" najlepiej z konkurencjami poradzili sobie strażacy z OSP Stare Oleszyce, którzy zdobyli 106,79 punktów. Tuż za nimi uplasowali się strażacy z OSP Futory (114,86 punktów) i strażacy z OSP Lisie Jamy (115,31 pkt).

 

W grupie "C" tryumfowała również gmina Oleszyce- pierwsze miejsce z wynikiem 128,69 punktów wywalczyły członkinie OSP Stare Oleszyce.  Drugie miejsce zajęły panie z OSP Cieszanów (138,46 pkt), a trzecie przedstawicieli OSP Oleszyce (144,08 pkt).

 

Wśrod Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopięcych najlepsi okazali się ochotnicy z  Rudy Różanieckiej, którzy zdobyli 1030,68 punktów. Drugie miejsce zajęli chłopcy z OSP Dachnów (1014,43 pkt), a trzecie z OSP Młodów (982,85 pkt). W tej samej kategorii wśród dziewcząt, zwyciężyły reprezentantki OSP Oleszyce (997,37 pkt), przed OSP Cieszanów (997,13 pkt)  i OSP Dachnów (995,19 pkt) .

 

Zdobywcy miejsc na podium otrzymali puchary, dyplomy i nagordy rzeczowe. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat lubaczowski na zawodach wojewódzkich.

 

Podczas zawodów przedstawicielki Fundacji "Faktu" przekazały strażakóm ochotnikom z OSP Futory torbę PSP-R1 pełną sprzętu do ratowania życia. Fundacja wraz Grupą PZU ufundowały 6 takich toreb, które trafiły do OSP rozsianych w całej Polsce.

 

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubaczowie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Starosta Lubaczowski i Burmistrz Miasta Lubaczowa.

 

Fotorelacja

 

Iwona Buczko

 

 

 

 

 

 

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna