Dzisiaj jest: niedziela, 20 maja 2018
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Drukuj

Aktualności

. Teatralny Zdrój zaprasza!

09-08-2017, Powiatowe Centrum Kultury

3 sierpnia w Horyńcu Zdroju rozpoczęła się pierwsza edycja festiwalu Teatralny Zdrój- cyklu wakacyjnych spotkań teatralno-literackich, na który przyjadą znani polscy twórcy i artyści, m.in. Jan Peszek, Katarzyna Herman, Jacek Braciak czy Grzegorz Turnau.  Impreza potrwa do 20 sierpnia.

 

Festiwal nawiązuje do wielokulturowej historii Horyńca Zdroju i jego niezwykłego dziedzictwa teatralnego i literackiego. Teatralny Zdrój ma na celu wzbogacenie i rozwinięcie tej tradycji, wpisując się w kalendarz stałych imprez kulturalnych regionu, obok Biesiad Teatralnych, organizowanych od przeszło 40 lat.

W programie pierwszej edycji festiwalu znajdą się pokazy spektakli w wykonaniu artystów starszego i młodszego pokolenia (Ewy Dałkowskiej, Jana Jakuba Należytego, Jana Peszka, Katarzyny Herman, Jacka Braciaka, Michała Sitarskiego), spotkania z twórcami teatru i literatury (Mateuszem Bednarkiewiczem, Michałem Komarem, Angeliką Kuźniak, Jarosławem Mikołajewskim, Michałem Zabłockim, Stanisławem Aleksandrem Nowakiem, Grzegorzem Kasdepke), projekcje nagradzanych ekranizacji teatralnych młodej dramaturgii, koncerty (Grzegorza Turnaua, Oliwii Czubochy – nagradzanej młodej artystki z Lubaczowa).

Ważnym elementem festiwalu będą warsztaty i spotkania z książką dla najmłodszych oraz warsztaty teatralne dla młodzieży z Horyńca-Zdroju oraz dla laureatów Biesiad Teatralnych, prowadzone w tym roku przez Katarzynę Herman, aktorkę, oraz Mateusza Bednarkiewicza, reżysera i profesora Akademii Teatralnej.Festiwal jest organizowany przez Fundację Czułego Barbarzyńcę i Gminę Horyniec Zdrój we współpracy z: Centrum Kultury w Przemyślu, WFDiF, Instytutem Teatralnym w Warszawie, Ogniskiem Teatralnym „U Machulskich” oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Horynieckiej i Fundacją im. Zygmunta i Jana Karłowskich. Festiwal otrzymał patronat i dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

 www.teatralnyzdroj.pl

 

PROGRAM FESTIWALU

 

 

Iwona Buczko

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna